dcp mastering

Výroba reklamných a filmových DCP na kľúč. Príprava reklám a filmov do kín, ale aj na rôzne festivaly, verejné projekcie a podujatia.

Špeciálna ponuka pre reklamné agentúry a produkčné domy: máme zaujímavú cenovú politiku pre agentúry a produkčné domy, ktoré si s nami dohodnú dlhodobejšiu spoluprácu. Ceny jednotlivých služieb môžu byť až dvojnásobne nižšie. Neváhajte nás kontaktovať a dohodnite si priaznivejšie ceny.

Ponúkame

 • výrobu základných – nezakódovaných DCP (spĺňajú všetky štandardy, ale nie sú chránené proti neoprávnenému kopírovaniu a projekciám. napr. vhodné pre filmy a dokumenty, ktoré majú byť kedykoľvek prehrateľné v kinách bez nutnosti špeciálnych kľúčov – KDM)
 • výrobu DCP s kľúčmi – kryptovaných DCP (dosiaľ neprekonaná ochrana proti neoprávnenej manipulácii s filmovým DCP. Filmy zakódujeme a umožníme im prehranie iba v kinách, ktoré si určíte. Nastavíme časový úsek od akého dátumu, v akom čase a dokedy môže byť v tom ktorom kine film premietaný. Základný kľúč archivujeme, takže je možné kedykoľvek požiadať o vydanie nových
 • výrobu multijazykových DCP – napríklad pre festivaly nie je problém spraviť viaceré jazykové mutácie v jednom DCP (titulky aj audio). V kine potom prehrajú konkrétnu mutáciu (napr. film v pôvodnom znení so slovenskými titulkami)
 • úpravu a lokalizáciu DCP filmov – zahraničné filmy, ktoré majú byť upravené na lokálny trh <BR< a (zakódovaných DCP existujúcich do distribútora zneliek napríklad aj alebo stôp audio titulkov, výmena>
 • DCP kópie (okrem základného master DCP vyhotovíme požadovaný počet kópií, ktoré budú dôkladne skontrolované a otestované). DCP master ako aj kópie dodávame na našich diskoch, ale klient si môže priniesť aj vlastné (HDD musí spĺňať určité kritéria)

Doplňujúce informácie: DCP vyrábame vo všetkých štandardných rozlíšeniach a v oboch štandardoch (InterOp – 24/48fps aj SMPTE – 24/25/30/48/50/60). Pre lokálnych distribútorov ponúkame zaujímave cenové výhody ako aj ďalšie služby – napríklad aj správu kľúčov DCP filmov vytvorených v zahraničí a vytváranie nových.

Reklamné DCP
Expresná výroba DCP reklamných spotov pre digitálne kiná. Od dodania podkladov v dohodnutých formátoch budete mať hotové DCP ešte v ten istý deň. Podklady ako aj finálny produkt sa distribuujú digitálne prostredníctvom nášho distribučného servera alebo na základe dohody.

Výhody výroby DCP u nás:

 • niekoľkoročné skúsenosti z oblasti tvorby DCP (mastering a kópie filmov pre distribučnú spoločnosť Continental Film, desiatky reklamných DCP spotov do kín po celom Slovensku…)
 • rýchle a kvalitné služby (DCP – aj filmové najneskôr do 24h od dodania podkladov v dohodnutom formáte – zvyčajne do pár hodín)
 • certifikovaná výroba DCP (naše DCP sú podpísané a certifikované)
 • master aj každá kópia filmu je kontrolovaná a testovaná (validita jednotlivých častí DCP – obraz, zvuk aj titulky)
 • 100% istota, že nami vytvorené DCP bude fungovať v každom kine využívajúcom certifikované prehrávače
 • DCP projekcie na filmovom plátne